Шакалячий експрес NAFO: мемне військо громить росіян і донатить на ЗСУ 

Ярослава Шлапацька

«Розширення NAFO є безумовним і не потребує обговорення», – пише міністр оборони Олексій Резніков. Одночасно ставить на аватарку мультяшного песика породи шіба-іну. Раніше ми не могли б собі такого навіть уявити. Тепер – бачимо приклад, коли поважний урядовець стає в шеренгу віртуального війська, бо воно потужне, бо воно висміює Росію в соцмережах і збирає мільйони на Збройні Сили України. Інформаційна війна точиться гостро і, головне, – на нашу користь. І друзі з NAFO у цьому активно допомагають.

Медіа ҐРУНТ розповідає про нове мемне військо, його достатню русофобію, а також вклад у майбутню перемогу.

“Вітаю, пане Резніков. Я зробив цього маленького чоловічка і для Вас! Його звати Олексій ФЕЛЛАзніков!”

NAFO: початок історії

Якщо дуже коротко, то North Atlantic Fella Organizationце Північноатлантичний альянс, до якого ми вже вступили. NAFO звучить майже, як NATO. Fella братчик, приятель, побратим. У соцмережах це потужний міжнародний шакалячий експрес. Учасники кібербулять ватників, принижують роспропагандистів і збирають гроші для України.

Сам двіж стартував у травні. Тоді польський художник Kama почав малювати маленьких шіба-іну-чоловічків у спортивних костюмах або військовій формі і прикріплював їх на різні світлини із України. Згодом він взявся і за створення аватарок для твіттерян, але при одній умові – усі охочі мали задонатити внесок на Грузинський легіон що воює у складі ЗСУ.

“Я й близько не думав, що NAFO набере таких шалених обертів, – розповідає Kama в коментарі ҐРУНТу. – Моєю головною метою було допомогти Україні в будь-який можливий спосіб. І, як бачите, я цей спосіб знайшов. Моя ціль залишилась незмінною, але робити все потрібно в рази більше та швидше”.

Згодом однодумці об’єдналися в цілу армію, щоб не лише збирати для нас кошти, а й морально нищити оборонців “русского міра”. Якщо у вашу твіттер-стрічку потрапляє якась російська погань, можете під тим твітом залишити гештег #Article5 (це шифр 5-ої статті НАТО, котра декларує колективну оборону при нападі ворога) – тоді прийдуть друзі з NAFO і розгориться дещо цікаве.

Це найгірший день війни(
Найгірший день війни ще попереду!

Легендарні Fellа’s-кампанії

Ой, а чьто же проізошло

Найвідоміша історія мемо-армії пов’язана з російським послом Міхаілом Ульяновим. У червні він написав твіт про те, що Україна сама спровокувала напад РФ своїми обстрілами Донбасу. Друзі з NAFO відразу ж почали тролити дипломата-пропагандиста: “Ви: «Ми змушені бомбити всіх українських мирних жителів, бо в Україні йшла внутрішня війна і деякі мирні жителі потрапили під обстріли»”. 

Ульянов просто так не здався, і вирішив далі демонструвати свій блискучий інтелект, відповівши: “Ви сказали цю нісенітницю, не я”.

Ульянов: “Найпопулярніший наратив Заходу: РФ здійснила неспровоковане вторгнення в Україну. Неспровоковане? Обстріли мирного населення на Донбасі з боку української сторони почалися ще в 2014 році і тривають нині”.
НАФО: Ви: “Ми змушені бомбити всіх українських мирних жителів, бо в Україні йшла внутрішня війна і деякі мирні жителі потрапили під обстріли”.
Ульянов: “Ви сказали цю нісенітницю. Не я”.

Фраза про “нісенітницю” стала мемом серед fellas і вважається своєрідним втіленням відвертої брехні росіян. Сам Ульянов після невдалого твіту трохи втомився і пішов із акаунтом у короткострокову “відпустку”.

Росія в 2015: Ми наймаємо тисячі ботів для поширення нашої пропаганди!
Росія 2022: будь ласка, припиніть кібербулити наших дипломатів((((

“Боже милий, стули пельку”

Нещодавно під твіт нашого президента прийшов Іґорь Лопатьонок – режисер абсолютно брехливих фільмів про Україну та затятий оборонець русского міра.

У той час, коли Росія знеструмила кілька українських областей, Лопатьонок написав Зеленському: “Не вбивайте своїх людей, сідайте за стіл переговорів”. Типова русня, загалом. Але NAFO дібралися і сюди: Лопатьонку порекомендували, м’яко кажучи, стулити пельку.

Лопатьонок Зеленському: “Перестаньте вбивати своїх людей, сядьте за стіл переговорів про мир”.
НАФО: “Боже милий, стули свою пельку!”

А де ваша ППО???

Якщо ви вважаєте, що то лише українці люблять пожартувати про “найновітніші та найкращі” російські системи ППО, то це далеко не так. Вестерни теж у темі, а Fellas – поготів. “Де ваша ППО?” так само стала однією з фраз-символів руху NAFO.


У Росії запалало від мемів

Тепер про NAFO як ворожий рух говорять і самі росіяни. На пропагандистському ресурсі вийшла стаття про так зване викриття проукраїнської мережі ботів. Авжеж, туди внесли і NAFO як спільноту, яка “переслідує проросійські облікові записи, аж поки їх не буде заблоковано”.

NAFO із такої реакції лиш зраділа. А один із її членів Метью відповів: «Нарешті я впевнився, що й Путіна проінформовано про діяльність божевільних мультяшних песиків в інтернеті».

Уривок зі статті: “NAFO переслідує російські голоси, аж доки їх не буде заблоковано”
Метью з NAFO: “Нарешті я впевнився, що і Путін проінформований про діяльність божевільних шіба-іну в інтернеті!”

Чим займаються Fellas зараз?

Кама розповідає ҐРУНТу: створювати аватарки з кумедними песиками йому допомагає 65 приятелів із твіттера. Замовлень так багато, що самому впоратися неможливо. А загалом військо Fellas налічує понад п’ять тисяч користувачів із різних країн, які щодня приходять до російських ідеологів у стрічки, і дають зрозуміти: їхній брехні вже ніхто не вірить.

Іще NAFO випускає свій мерч і продає його магазині “St.Javelin”. Там можна придбати товар із славнозвісними фразами “Ви сказали цю нісенітницю, а не я”, “Де ваша ППО?”, приколи із Himars’ами.

Таким креативом наші друзі і збирають гроші для України. Незважаючи на те, що рух є досить хаотичним і не має координаторів, Fellas уже задонатили понад пів мільйона доларів на потреби нашої армії.

Ми допомагаємо не лише Грузинському легіону, а ще й на постійному зв’язку з 26-ою, 28-ою, 92-ою та 93-ою бригадами”, – ділиться Kama.

Іще NAFO донатили нашим військовим, аби ті розмістили меми із Fellas на своїх танках. 

Авторитетні вестерни теж у темі

До діяльності NAFO приєднуються навіть відомі військовики, політики та аналітики. Якщо ви любите позависати у твіттері, то на 100% знаєте про Пола Массаро. Цей конгресмен палко підтримує Україну. Він змінював у мережі своє ім’я на Павло Масаренко, писав: “Росія завжди бреше”, і навіть “Борітеся – поборете!”. Пол активно підтримує і наших Fellas: пише їм твіти подяки і навіть має крутезний шеврон із відміткою NAFO.

Екс-президент Естонії Томас Гендрік Ільвес також став учасником руху. У себе на сторінці він висловлює захоплення NAFO, а роспропанадистів висміює під їхніми ж твітами і кличе туди своїх Fellas.

Нарешті я в NAFO!

Американський пілот, син легендарного конгресмена Джона Маккейн. Джек Маккейн і генерал-майор Патрік Донахо змінили свої аватарки на песиків шіба-іну. Для спільноти це чудова підтримка: видимість NAFO зростає, а учасників стає все більше.

Мем – універсальна мова

Експерт із політичних та стратегічних комунікацій Ярема Дух розповідає: людство століттями намагалося створити універсальну мову. Якщо вам сказати про хлопця, який іде з дівчиною та розвертається подивитися на іншу дівчину, – ви ж уявите картинку? Або про жовтого песика в капелюшку, який продовжує пити ранкову каву, а навколо нього все палає?

Отож, меми – це універсальна мова, яка викликає позитивну емоцію та допомагає поширювати необхідну інформацію. Це якраз все те, що нам потрібно для протидії ворогу, і все те, що роблять NAFO. 

Пане Президенте, Кремль звільнено!
Крим! Я сказав К Р И М !!

Ярема Дух каже, що NAFO – це символ західних цінностей. 

NAFO – приклад для демократичних країн, які вагаються в тому, наскільки треба бути рішучими стосовно допомоги Україні. NAFO є прикладом для політиків, якими треба бути: рішучими, безкомпромісними і щирими. Вони забулили російського посла. Чим це не зразок для тих, хто досі думає про пошуки порозуміння з Росією?” – каже Ярема Дух.

Не можна не перемогти, коли за тебе – навіть мемне військо

У маячню росіян не вірить уже ніхто. З них насміхаються, а їхню пропаганду розбивають за лічені секунди. Проти величезної, але водночас такої нікчемної країни гуртується весь демократичний світ. Правду і добро виборюють навіть звичайні люди з аватарками шіба-іну в твіттері. З росіян можна і треба сміятися, бо вони не друга армія світу, а просто чмоні. 

Росіяни поширюють брехню, тримаючись за свої посади і зарплатню. Наші північноатлантичні союзники з NAFO щиро вірять у свою правоту та підтримують Україну. У цьому найбільша перевага та причина успіху наших друзів з мемного війська. 

Вам також сподобається

@2022-2023 — Ґрунт

Новинна стрічка